Wiadomości

Cywilny zespół prokuratorów, który zajmuje się aferą GetBacku, skierował pozew przeciwko IdeaBank

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cywilny zespół prokuratorów, który zajmuje się aferą GetBacku, skierował pozew cywilny do Sądu Okręgowego w Warszawie w związku ze sprzedażą obligacji wrocławskiego windykatora – wynika z ustaleń „Dziennika Gazety Prawnej”.

Gazeta pisze, że sprawa dotyczy Idea Banku oraz Polskiego Domu Maklerskiego. Śledczy wnoszą o zasądzenie dla emerytki, która zakupiła trefne papiery, kwoty 380 tys. zł wraz z odsetkami.

Według „DGP” pozew cywilny, który ma pomóc poszkodowanym szybciej odzyskać pieniądze, to rzadki ruch ze strony prokuratury.

„Jak twierdzi nasz informator znający szczegóły śledztwa, będzie ich więcej. Dotychczas śledczy koncentrowali się na stawianiu zarzutów karnych w tej sprawie. Status podejrzanych w aferze ma już 49 osób, w tym byli prezesi, członkowie zarządu i pracownicy zarówno GetBacku, jak i sprzedającego jego obligacje bez stosownego zezwolenia Idea Banku” – napisano w dzienniku.

Gazeta przypomina, że trwające od końca kwietnia 2018 r. śledztwo w sprawie afery GetBacku skupiało się na kwestiach karnych, ale w grudniu zeszłego roku powstał specjalny zespół prokuratorów cywilistów. Jego zadaniem jest analiza możliwości wytoczenia pozwu cywilnego instytucjom finansowym w imieniu poszkodowanych, którzy stracili ponad 2,3 mld zł.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!