Wiadomości

“Cudze chwalicie swego nie znacie” – Polacy coraz częściej spędzają urlop za granicą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Coraz więcej Polaków spędza letnie i zimowe urlopy za granicą. Największym zainteresowaniem polskich turystów cieszą się ostatnio wyjazdy do Turcji, Egiptu i Grecji – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Z raportu sprzedaży imprez turystycznych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że w ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia biura podróży obsłużyły o prawie 19 proc. klientów więcej niż rok wcześniej. Mniej więcej o tyle samo wzrosła też liczba rezerwacji imprez na przyszły sezon.

Dane potwierdzają, że obserwowany w ostatnich latach trend wzrostowy w turystyce zagranicznej się utrzymuje. Jest to m.in. efekt szybko rozwijającej się gospodarki i rosnącej zamożności społeczeństwa.

Dziennik wskazuje, że szczególnie udany dla branży turystycznej był tegoroczny sezon letni. Wyniki biur potwierdzają pośrednio dane Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego za I połowę 2018 r., z których wynika, że na wycieczki czarterowe zdecydowało się 1,4 mln osób, czyli o 36 proc. więcej niż rok wcześniej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!