Wiadomości

A jak upłynęła noc sylwestrowa we Francji? Pod znakiem podpaleń i ataków na służby ratownicze…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sylwestrowa noc upłynęła we Francji pod znakiem podpaleń i aktów wandalizmu. Wstępny bilans francuskiego MSW mówi o co najmniej 568 podpalonych samochodach, z czego 277 w samym regionie paryskim. Ale i tak służby mogą być zadowolone – to bowiem prawie o połowę mniej niż w przed rokiem. Porządku na ulicach tym razem pilnowało 147.935 policjantów i żandarmów. Informacje na ten temat zebrał i przedstawił na Twitterze Andrzej Gwiazda.

W podparyskim imigranckim departamencie Seine-St-Denis w noc sylwestrową spalono 99 samochodów. Zatrzymano 31 osób. W departamencie Alpes-Maritimes (Nicea) straż pożarna wyjeżdżała w Sylwestra do ok. setki podpaleń (w Grasse, Vallauris i Nicei). Wozy strażackie zostały obrzucone kamieniami i uszkodzone.

W Reims (180 tys. mieszkańców) podpalono w różnych miejscach miasta 5 samochodów i skuter. W departamencie Rodanu (Lyon) według wstępnych szacunków spalono ok. 50 samochodów. W Collmar (Alzacja) zanotowano co najmniej 13 podpaleń pojemników na śmieci i 5 spalonych samochodów. Obraz dopełniają całonocne zamieszki na blokowisku.

Policja użyła ok. 30 granatów z gazem łzawiącym i strzelala z gumowych kul. 8 osób aresztowano. W departamencie Yvelines w regionie paryskim (Wersal) spłonęły 54 samochody. W Trappes (imigranckie getto kontrolowane przez islamistów) aresztowano trzech nastolatków podczas próby zatrzymania gwałciciela. W Vannes (Bretania) podpalono 5 samochodów i skuter. Interwencje strażaków obserwowała setka “młodych ludzi”. Właściciel skutera miał jechać do pracy na 4 rano.

W Miluzie (Alzacja), w aglomeracji obejmującej miasta Illzach, Wittenheim, Kingersheim, Sausheim, Pfastatt, Brunstatt, zanotowano około 100 interwencji strażaków, w tym około 50 dotyczyło podpalonych samochodów. W dzielnicy Chêne Hêtre w Illzach żandarmów ostrzelano z rac. 10 osób zatrzymano.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!