Polska Wiadomości

Córka rtm. Pileckiego: Dzisiejsze święto jest bardzo promienne i nie powinniśmy ubolewać

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Dzisiejsze święto nie tylko dla nas, tych obdarowanych, jest tak promienne, tak piękne, że nie powinniśmy tak ubolewać – bo właściwie to, co zamierzaliśmy i nasi poprzednicy zamierzali w stosunku do Polski – zostało wykonane. Wszyscy, którzy polegli haniebną śmiercią są dzisiaj z nami tutaj i się cieszą – powiedziała podczas dzisiejszych uroczystości w Pałacu Prezydenckim Zofia Optułowicz, córka rtm. Witolda Pileckiego, odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odznaczenia Polski

– Przyszło mi z wielkim zaszczytem podziękować panu prezydentowi za wszystkie odznaczenia. które są dzisiaj naszym udziałem. Dzisiejsze święto nie tylko dla nas, tych obdarowanych, jest tak promienne, tak piękne, że nie powinniśmy tak ubolewać – bo właściwie to, co zamierzaliśmy i nasi poprzednicy zamierzali w stosunku do Polski – zostało wykonane. Wszyscy, którzy polegli haniebną śmiercią są dzisiaj z nami tutaj i się cieszą. Cieszą się tym, że nie zaprzepaściliśmy ich ideałów, że takie hasła jak „Bóg, Honor, Ojczyzna” są dla nas bardzo znaczące i wychowujemy kolejne pokolenia – powiedziała córka rtm. Witolda Pileckiego.

– Dzisiaj powinniśmy dziękować im za to, że poprzez ich walkę dzisiaj jesteśmy bezpieczni. Musimy tylko bardzo dobrze pracować, bardzo dobrze się uczyć, żeby Polska mogła być wspaniała, żeby mogła być atrakcyjna dla całego świata. Takiej historii, jaką ma Polska, nie ma żaden kraj na świecie i duma z tego, że jest się Polakiem, powinna być przez wszystkich promowana – dodała Zofia Optułowicz.

/telewizjarepublika.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!