Europa Wiadomości

Co trzeci dłużnik w Szwecji okazuje się być imigrantem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Blisko co trzecia osoba, która znalazła się w szwedzkim Krajowym Rejestrze Komorniczym, urodziła się poza granicami Szwecji. Tak wynika z opublikowanych właśnie danych.

Z raportu przygotowanego przez uniwersytet w Lund wynika, że wśród dłużników, dużą grupę stanowią imigranci z niskim wykształceniem, bezrobotni oraz ci z niskimi zarobkami. Wielu z nich trafiło na niechlubną listę dłużników, gdyż nie opłacali abonamentu radiowo-telewizyjnego. – Te osoby często nie rozumieją potrzeby uiszczenia tej opłaty. Nie rozumieją szwedzkiego, ale posiadają anteny satelitarnej, powiedział gazecie Dagens Nyheter Davor Vuleta, jeden z autorów raportu. Największy odsetek dłużników wśród imigrantów pochodzi z Afryki i Azji Środkowej. Wśród innych powodów ich zadłużenia wymienia się także zobowiązania wynikające z kredytów zaciągniętych na naukę oraz zaległe grzywny.

Opublikowany  przez Krajowy Rejestr Komorniczy raport jest pierwszym tego rodzaju dokumentem, który dotyczy również długów zaciągniętych w Szwecji przez imigrantów. Wśród 10 milionów mieszkańców Szwecji 17 procent to osoby urodzone poza jej granicami.

Źródło: bankier.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!