Wiadomości

CNN: W rocznicę rosyjskiej inwazji Stany Zjednoczone ogłoszą specjalny pakiet wsparcia dla Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi CNN, w piątek, 24 lutego, w rocznicę rosyjskiej inwazji, USA prawdopodobnie ogłoszą piąty pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 2 mld dolarów.

CNN podaje, że kolejna transza wsparcia ma pochodzić z Ukraine Security Assistance Initiative (Inicjatywy wsparcia bezpieczeństwa Ukrainy – USAI). Ich przekazanie ma zostać ogłoszone w piątek 24 lutego, a więc w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Jak wyjaśnia CNN, pakiety USAI są kupowane lub kontraktowane na rynku, a nie pochodzą z amerykańskich zapasów broni. Oznacza to, że dłużej może trwać ich dotarcie do Ukrainy. Jednocześnie jest to sygnał długoterminowego zobowiązania do zapewnienia wsparcia władzom w Kijowie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w najnowszym pakiecie mają znaleźć się m.in. rakiety do HIMARS-ów, amunicja artyleryjska 155m, drony, sprzęt do usuwania min, utrzymywania łączności i środki na szkolenia. CNN podkreśla, że ledwie trzy dni temu USA ogłosiły 32 pakiet sprzętu wysyłanego z magazynów amerykańskich o wartości 450 mln dolarów. Znalazły się w nim m.in. pociski do HIMARS-ów i haubic oraz pociski przeciwpancerne Javelin.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!