Wiadomości

Ciężkie walki w syryjskim Idlibie – Turcy atakują na południu, SAA przy wsparciu Rosjan kontratakuje w centrum

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O ile w ostatnim tygodniu lutego mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, że syryjskie siły rządowe, wspierane przez Irańczyków i Rosjan, nacierały w południowej części Idlibu (w górzystym regionie Dżabal al-Zawija i na Równinie Al-Ghab), podczas gdy protreccy bojownicy prowadzili natarcie w kierunku na miasto Sarakib, zakończone zdobyciem tego miasta, to teraz sytuacja się odwróciła – wojska tureckie i protureccy bojownicy atakują w Dżabal al-Zawija i na Równinie Al-Ghab, a syryjskie siły rządowe wraz z Irańczykami i przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa próbują odzyskać Sarakib.

Wczoraj nacierającym w kierunku na Sarakib syryjskim siłom rządowym udało się poczynić pewne postępy, ale ostatecznie zostały one odrzucone na pozycje wyjściowe. Dziś od rana kontynuują próbę wyparcia sił tureckich z tego strategicznego miasta.

Z kolei protureccy bojownicy, wspierani huraganowym ogniem tureckiej artylerii i uderzeniami tureckich dronów czyni szybkie postępy w Dżabal al-Zawija i na Równinie Al-Ghab. Do internetu trafił film z ataku tureckich dronów uderzeniowych na kolumnę pancerną syryjskich sił rządowych próbującą wyprowadzić kontratak w rejonie wsi Asz-Szajch Mustafa.

O wydarzeniach na froncie w Idlibie w miesiącu lutym:

Bitwy o Sarakib i Zachodnie Aleppo, walki w Dżabal al-Zawija i na Równinie Al-Ghab – luty 2020 w Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!