Wiadomości

Chwałek: W najbliższych tygodniach rozpoczynamy prace nad umowami wykonawczymi Narwi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Umowa ramowa zakłada, że w najbliższych tygodniach rozpoczniemy prace nad umowami wykonawczymi do tego projektu umowy. (…) Zaczniemy najpierw od umowy na zarządzanie całym projektem. Przypominam, że to jednak będzie wieloletni projekt, minimum piętnaście do siedemnastu lat. To powoduje, że musimy rozłożyć w czasie i zsynchronizować realizację elementów wchodzących w jej skład. Ale najważniejszą umową będzie negocjowana jako jedna z pierwszych, zaraz po zarządzaniu, umowa na efektor – podkreślił w rozmowie z Defence24.pl Sebastian Chwałek, prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Podczas pierwszego dnia XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, tj. 7 września br., w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia oraz Konsorcjum PGZ-NAREW podpisana została umowa ramowa określająca warunki udzielania i realizacji zamówień wykonawczych na dostawę systemu obrony powietrznej krótkiego zasięgu kryptonim Narew.

Przedmiotem kilkunastu umów wykonawczych których zawarcie powinno zakończyć się w 2023 roku będzie dostawa, a także opracowanie komponentów dla 23 przeciwlotniczych zestawów rakietowych krótkiego zasięgu Narew, w tym budowa potencjału przemysłowego oraz zarządzanie projektem i integracja systemu. Wartość programu szacowana jest na kilkadziesiąt miliardów złotych, a przeprowadzenie pierwszego strzelania bojowego zintegrowanego systemu Narew przewiduje się w 2026 roku.

Umowa na przeciwlotnicze systemy rakietowe krótkiego zasięgu „Narew” podpisana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!