Wiadomości

Chrześcijańska restauracja została zamknięta z powodu protestów LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pierwszy lokal amerykańskiej sieci restauracji Chick-fil-A w Wielkiej Brytanii został zamknięty po pół roku. Właściciel centrum handlowego nie przedłużył im umowy z powodu nacisków środowisk LGBT – donosi portal Stefczyk.info.

Chick-fil-A to jedna z najpopularniejszych sieci restauracji fast food w USA. Jej założyciele byli gorliwymi chrześcijanami i chcieli, aby ich biznes był prowadzony według chrześcijańskich wartości, przez co ich restauracje nie są np. otwarte w niedzielę.

Chick-fil-A podpisała umowę z właścicielami centrum handlowego Oracle w Reading na otwarcie pierwszej restauracji w UK, które miało miejsce 10 października. Wzbudziło to wściekłość brytyjskich środowisk LGBT, które oskarżają sieć o to, że jej właściciele przekazywali pieniądze organizacjom promującym tradycyjny model rodziny, a szef Dan Cathy otwarcie krytykował legalizację w USA homoseksualnych małżeństw.

Doszło do wielu protestów, z których ostatni miał miejsce w sobotę. W centrum handlowym pojawiły się napisy: „Powiedz NIE bigoterii i nienawiści na High Street”.

Właściciel centrum Oracle ugiął się pod presją. Pierwsza umowa z Chick-fil-A była podpisana pilotażowo na okres pół roku i ogłoszono, że nie zostanie przedłużona. Nie wiadomo na razie, czy sieć podejmie kolejną próbę wejścia na brytyjski rynek.

/stefczyk.info, foxnews.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!