Polska Wiadomości

Chorwaccy piłkarze dołączyli do grona sportowców nie klękających przed BLM

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal nczas.com chorwaccy piłkarze, którzy przygotowują się do EURO 2020, rozegrali wczoraj towarzyski mecz z Belgią. W przeciwieństwie do swych rywali, nie klęknęli przed meczem.

Chorwaci rozegrali w poniedziałek swój ostatni mecz towarzyski przed rozpoczęciem EURO 2020. Przegrali z Belgią 1:0 po bramce Romelu Lukaku, jednak to nie kwestie sportowe wzbudziły największe zainteresowanie w związku z tym meczem.

Zdjęcia i nagrania meczu pokazują, że – w przeciwieństwie do reprezentacji Belgii – żaden z Chorwackich piłkarzy nie zdecydował się na przyłączenie do klękania przed Murzynami. Gest ten oczywiście jest wyrazem poparcia dla rasistowskiego ruchu BLM.

To wywołało falę komentarzy, zwłaszcza, że Chorwacja swój pierwszy mecz na EURO 2020 zagra z Anglią, której piłkarze mają klękać przed każdym meczem. Trener Gareth Southgate zapowiedział, iż będą to robić mimo krytyki ze strony kibiców.

Anglicy uklękli na murawie podczas ostatniego meczu z Austrią, co spotkało się z niezadowoleniem części fanów. Jednak to nie zraża ani piłkarzy, ani trenera kadry.

– Będziemy klękać również podczas finałów mistrzostw Europy, to będzie nasz znak wzajemnego szacunku. Nie chcemy więcej o tym mówić, skupmy się na piłce – powiedział Southgate.

Z całą pewnością podczas EURO 2020 czeka nas jeszcze wiele poza piłkarskich dyskusji na temat zachowania piłkarzy. Wiadomo, że Belgowie i Anglicy mają w planach klękanie przed swymi meczami, nie wiadomo jednak jak będą zachowywać się ich rywale.

I bardzo dobrze.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!