Wiadomości

Chiny wzywają swoich obywateli do opuszczenia Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo spraw zagranicznych Chin oraz ambasada w Kijowie wzywają swoich obywateli do opuszczenia terytorium Ukrainy. W komunikacie chińskich organów państwowych poproszono obywateli o kontakt z placówką dyplomatyczną “tak szybko jak to możliwe”. Do opuszczenia terytorium Ukrainy wezwały swoich obywateli także władze Kazachstanu i Egiptu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej oraz ambasada tego kraju w Kijowie wezwały swoich obywateli do ewakuacji z terytorium Ukrainy, z uwagi na “poważną” sytuację bezpieczeństwa. W wystosowanym do obywateli władze w Pekinie poinformowały, że w razie potrzeby ambasada pomoże w ewakuacji i transporcie. Zaapelowano jednocześnie o rejestrację danych osobowych i kontakt “tak szybko jak to możliwe”.

Wiadomość jest rozpowszechniana między innymi przez gazetę “Global Times”, powiązanej z Komunistyczną Partią Chin. Media publikują również wiadomość udostępnioną w mediach społecznościowych przez konsul generalną Chin w Belfaście Zhang Meifang.

“W związku z obecną ponurą sytuacją bezpieczeństwa w #Ukraina, chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasada Chin na Ukrainie wzywają chińskich obywateli w kraju do zwiększenia środków ostrożności i ewakuacji. Ambasada będzie pomagać w organizacji ewakuacji osób potrzebujących” – czytamy.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!