Świat Wiadomości

Chiny przeprowadzają wojskowe ćwiczenia w pobliżu Korei Północnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W obliczu wzmożonej aktywności USA oraz Rosji w regionie Chiny postanowiły przeprowadzić ćwiczenia wojskowe w pobliżu wybrzeży Korei Północnej. Na Morzu Żółtym między obszarami chińskimi i koreańskimi pojawił się wojskowy okręt wojenny. Członkowie załogi ćwiczyli na nim reakcję na atak oraz sami używali pocisków.

Chiński okręt przygotowany jest na wojnę morską, powietrzną oraz podwodną. Jest znakomicie wyposażony, a przeprowadzone na nim ćwiczenia miały wzbogacić doświadczenie załogi oraz dać jej możliwość do wypróbowania celności i szybkości w działaniu.

Chiński rząd zapewnia, że było to jedynie ćwiczenia że były to jedynie niewinne ćwiczenia, cały region zdaje sobie sprawę z ich celowości. Miały być oczywiście pokazem siły i potęgi kraju oraz jego możliwości defensywnych, ale przede wszystkim także ofensywnych.

Dramaturgii całej sytuacji dodaje fakt, że Hawaje postanowiły wybudować schrony nuklearne dla ludności. Nikt jednak nie zamierza chyba ustąpić, a atmosfera jedynie się zagęszcza, do czego przyczyniły się oczywiście także Chiny.

Źródło: pikio.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!