Świat Wiadomości

Chiński rząd przygotowuje kary za roznoszenie koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal rp.pl osoby, które przyczyniają się do rozprzestrzenia koronawirusa 2019-nCoV – plując w miejscach publicznych – muszą liczyć się z zarzutami karnymi – informuje CNN powołując się na Departament Zdrowia Publicznego prowincji Hubei, w której znajduje się Wuhan.

Wuhan jest miastem, w którym rozpoczęła się epidemia nieznanego dotąd koronawirusa. Jak dotąd w całych Chinach, w wyniku zarażenia się wirusem, zmarło 170 osób, a 7711 zachorowało. Wuhan od kilku dni jest miastem praktycznie zamkniętym – zakazane jest opuszczanie go.

W oświadczeniu wydanym przez Departament Zdrowia Publicznego prowincji Hubei czytamy, że z zarzutami karnymi muszą się liczyć osoby, które “celowo doprowadzają do zarażenia się innych ludzi poprzez plucie w miejscach publicznych – muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Zarzuty karne mogą usłyszeć również osoby, które nie wyrażają zgody na poddanie ich badaniom, kwarantannie lub leczeniu i które – w efekcie – przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wirusa.

W samej prowincji Hubei koronowirusa stwierdzono u 4586 osób. 162 chorych z tej prowincji zmarło.

Wirus dotarł już do kilkunastu krajów świata – w tym trzech w Europie: Niemiec, Francji i Finlandii.

Nowy wirus należy do tej samej rodziny wirusów co wirus wywołujący SARS – zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W wyniku epidemii SARS w latach 2002-2004 zmarły 774 osoby.

Co wy na to ?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!