Wiadomości

Chcieli przewieźć 39 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj policjanci zatrzymali 4 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to 3 obywatele Ukrainy i obywatel Tadżykistanu. Kurierzy chcieli przewieźć w 39 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę – poinformowała Podlaska Policja na twitterze.

Do pierwszego zatrzymania doszło już po północy w poniedziałek. W Narwii policjanci z Olsztyna zatrzymali kierowcę osobowego Forda – to obywatel Ukrainy. Ten mężczyzna przewoził w aucie czterech Syryjczyków. Do kolejnego zatrzymania doszło w Boćkach – tam również policjanci udaremnili próbę przewiezienia przez Polskę czterech Syryjczyków, przez ukraińskiego kierowcę. Z kolei nad ranem w Tonkielach zatrzymano obywatela Tadżykistanu, który przewoził trzy osoby z Turcji. Do udaremniania dużej próby transportu migrantów doszło też w Bielsku Podlaskim – tam, w aucie obywatela Ukrainy, było 28 Irakijczyków. Do tej pory podlaska policja zatrzymała ponad 300 przewoźników. Wszyscy odpowiedzą za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Wczoraj, tj. 21.11 na odcinku ochranianym przez Placówkę w Dubiczach Cerkiewnych ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polsk. Atak na polską granice nadzorowany był przez białoruskie służby – poinformowała z kolei Straż Graniczna. Wcześniej Straż Graniczna podała, że minionej doby granicę polsko-białoruską próbowano nielegalnie przekroczyć 346 razy:

Kolejny atak na polską granicę nadzorowany przez białoruskie służby /film/

Zachęcamy do nabycia nowego numeru magazynu Magna Polonia:

Magna Polonia numer 30 – Brońmy granic!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!