Wiadomości

Chciały zrobić selfie nad wodospadem. Sześcioosobowa rodzina nie żyje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu TVP Info, dwie siostry w wieku 14 i 22 lat próbowały zrobić wspólne zdjęcie stojąc na skraju wodospadu; wtedy doszło do tragedii. Nie żyje sześć osób – wszyscy to członkowie jednej rodziny.

To kolejna tragedia nad popularnym wodospadem Ramdaha, z którego rozpościera się malowniczy krajobraz. Pół roku wcześniej utonęło tam trzech mężczyzn. Znaku umieszczone przez policję po tamtym zdarzeniu ostrzegają turystów, by nie kąpać się w wodzie.

Tym razem przyczyną była chęć zrobienia selfie. Gdy 15-osobowa grupa krewnych odwiedzała wodospad, dwie z sióstr potknęły się stojąc nad krawędzią i wpadły do wody. Rodzina natychmiast rzuciła się na pomoc: 18-letni brat, 24-letni kuzyn z 22-letnią żoną natychmiast zanurkowali. Chwilę później do wody wskoczyli także kolejni bracia: 22- i 26-latek.

Krótko po tym wszyscy zaczęli walczyć o utrzymanie się na powierzchni. Z całej siódemki tylko jedną osobę udało się wydostać na brzeg. Sześciu członków rodziny porwał nurt. Ich ciał szukała w wodzie specjalna grupa nurków. Jedyna uratowana z wody 22-latka jest w stanie krytycznym.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!