Wiadomości

Chciała zainwestować w gazociąg, została z długiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przez brak czujności i rozeznania w kwestiach związane z inwestowaniem pieniędzy, 79-letnia siemianowiczanka ma teraz do spłacenia sporą kwotę.

Podjęte przez nią rozmowy w sprawie inwestycji w gazociąg miały jej przynieść duże zyski, a przysporzyły poważnych problemów finansowych. W tej sytuacji chęć osiągnięcia obiecanego zysku całkowicie przysłoniła zdrowy rozsądek, dlatego ostrzegamy!

79-latka na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie o możliwości inwestowania w gazociąg. Chęć zarobienia pieniędzy skłoniła ją do kontaktu z przedstawicielem firmy, który wyjaśnił jej, na czym wszystko polega i polecił wpłacić na konto 1100 złotych, które miały być wykorzystane do inwestycji. Polecił też ściągnąć aplikację, za pośrednictwem której miała utrzymywać z nim kontakt.

Rzekomy broker poprosił o dowód osobisty i inne dane, ponieważ koniecznym było założenie konta w banku, gdzie miały spływać zyski. Ufna kobieta udostępniła dane. Rozmówca przekazał jej także, że aby zwiększać zyski, musi w jej imieniu zaciągnąć kredyty i uspokajał, że wszystko jej się w niedługim czasie zwróci. Kiedy kobieta zaciągnęła pożyczki, kontakt z “pomocnym” brokerem się urwał, zostawiając ją z finansowymi zobowiązaniami.

/Śląska Policja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!