Wiadomości

Chciał uciec na Ukrainę. Był poszukiwany przez polskie oraz zagraniczne służby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą zatrzymano Polaka poszukiwanego przez polskie oraz zagraniczne służby. Mężczyzna poszukiwany za rozboje i włamania został ujęty pomimo skrzętnie przygotowanego „nocnego planu”.

Do zdarzenia doszło 31 marca na odcinku zielonej granicy ochranianej przez mundurowych z placówki SG w Horyńcu-Zdroju. Funkcjonariusze SG patrolujący ten rejon ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia. W wyniku współpracy ze służbą graniczną Ukrainy szybko ujęto sprawcę. Jeszcze tego samego dnia tamtejsze służby przekazały 43-letniego obywatela Polski w ręce polskiej SG.

W trakcie czynności przeprowadzanych z mężczyzną ustalono motywy nielegalnego przekroczenia granicy. Sprawca był poszukiwany przez polskie i zagraniczne służby. Austriacki wymiar sprawiedliwości wydał za nim Europejki Nakaz Aresztowania, a polska prokuratura list gończy. W obu przypadkach jest podejrzany o rozboje i włamania, m.in. o próbę kradzieży bankomatu. Grozi mu do kilkunastu lat pozbawiania wolności. Jak tłumaczył, chciał dostać się na Ukrainę do byłej żony. Wiedząc, że jest poszukiwany postanowił ominąć kontrolę i przekroczyć granicę pod osłoną nocy. Tymczasem został zatrzymany i trafił do aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

/Straż Graniczna/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!