Wiadomości

Cezary Kulesza zdradził kolejne nazwiska kandydatów na selekcjonera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Karuzela trenerska wokół reprezentacji Polski nadal trwa. W marcu zaczynają się eliminacje do mistrzostw Europy, a polska kadra nadal nie ma selekcjonera. Cezary Kulesza w wywiadzie zdradził jednak kilka nazwisk, które mogą być brane pod uwagę na etapie rekrutacji. To Jacek Magiera, Ireneusz Mamrot, Maciej Bartoszek i Piotr Stokowiec.

Od 1 stycznia polska reprezentacja nie ma selekcjonera. Pod koniec grudnia, PZPN wydał oświadczenie, w którym oznajmij, że nie przedłuży umowy z Czesławem Michniewiczem. Prezes Cezary Kulesza miał inną wizję przyszłości naszej kadry, dlatego postanowił nie kontynuować współpracy z 52-letnim trenerem.

– W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania – czytamy w komunikacie.

Wywiad z prezesem PZPN pojawił się na łamach Przeglądu Sportowego Onet. Głównym tematem była posada selekcjonera reprezentacji Polski. Dziennikarz zapytał, czy zgodnie z tym co piszą media, w gronie kandydatów jest trzech obcokrajowców i dwóch Polaków.

– Pada mnóstwo nazwisk. Nie chcę jednak teraz deklarować, kto nim będzie i czy będzie to Polak. Poczekajmy, zobaczymy. Myślę, że w najbliższych tygodniach wszystko się wyjaśni – mówi prezes.

– Obecnie mamy niewielu wolnych trenerów w Polsce, niezwiązanych kontraktami. Jest Jan Urban… – dodał Kulesza. Odniósł się także do polskich trenerów, którzy aktualnie są związani kontraktem z klubem. W przypadku takich szkoleniowców, zatrudnienie może nie być takie łatwe. Jako przykład został podany Marek Papszun z Rakowa.

– Trener Papszun po pierwsze ma ważny kontrakt z Rakowem Częstochowa. Mówię o trenerach wolnych, jest Jacek Magiera, Ireneusz Mamrot, Maciej Bartoszek, Piotr Stokowiec. Jeśli chodzi o trenerów związanych kontraktami, jest to bardziej skomplikowane, każdy ma swoje zapisy w umowach, które musimy respektować – dodał 60-latek.

Wcześniej prezes PZPN zdradził, że :krąży mu po głowie” kandydatura Michała Probierza:

Kulesza zdradził nazwisko kandydata na trenera reprezentacji Polski

/i.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!