Wiadomości

Kulesza zdradził nazwisko kandydata na trenera reprezentacji Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cezary Kulesza zdradził jedno nazwisko trenera, które chodzi mi po głowie w kontekście zatrudnienia w reprezentacji Polski. Ta kandydatura może zaszokować opinię publiczną. Chodzi bowiem o Michała Probierza.

Dni płyną, a my nadal nie wiemy, kto w najbliższej przyszłości będzie prowadził reprezentację Polski. Po tym, jak przed Bożym Narodzeniem prezes PZPN postanowił rozstać się z Czesławem Michniewiczem, zapanowało bezkrólewie. Teraz jednak sam Cezary Kulesza zdradził, że nazwisko jednego trenera mocno chodzi mu po głowie w kontekście pracy z seniorską kadrą.

Co ważne – chodzi o nazwisko polskiego trenera, bo w minionych tygodniach najwięcej mówiło się o tych zagranicznych. Choć rzekomo zainteresowanie pracą z Biało-Czerwonymi było ogromne, to najlepsze opcje zaczynają się powoli wykruszać. Herve Renard ma znikomą inicjatywę w kwestii potencjalnego rozwiązania umowy z reprezentacją Arabii Saudyjskiej, a Roberto Martinez najprawdopodobniej przejmie kadrę Portugalii. Z nazwisk, które przewijały się w mediach, cały czas realną opcją pozostaje Vladimir Petković.

Wiele osób domaga się jednak tego, by reprezentację Polski prowadził Polak. Tu z kolei dużo mówiło się przede wszystkim o Janie Urbanie. Teraz natomiast sam prezes PZPN wskazał szkoleniowca, którego widziałby na stanowisku lidera naszej dorosłej drużyny narodowej. Ta kandydatura na pewno zszokuje dużą część opinii publicznej.

O kim mowa? – Dobrze się z nim znam i wiem, że jest dobrym trenerem. Na pewno Michał Probierz krąży w mojej głowię. Nie chcę jednak nic deklarować i nie mówię, jaka jest sytuacja. Czas pokaże – stwierdził Kulesza w rozmowie z portalem sport.tvp.pl. Dla tych, którzy narzekali na styl gry Biało-Czerwonych byłaby to tragedia, ponieważ w ostatnich latach drużyny tego szkoleniowca również grały prosty, bezpośredni i dość toporny futbol.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!