Wiadomości

Cezary Gmyz: Uważam plan Kulczyka za genialny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z taśm a konkretnie z rozmów z Sikorskim, Kwiatkowskim, Wawrzynowiczem i Kwiatkowskim wynika, że to dr Jan zabiegał o połączenie energetyczne z Ukrainą – przypomina na twitterze red. Cezary Gmyz.

“Wielki plan Kulczyka polegał na nakłonieniu rzadu a konkretnie PSE do wyremontowania tzw. siedemsetpięćdziesiatki Chmielnickij-Widełka, którą miał być sprowadzony prąd z ukraińskich elektrownii atomowych, my w zamian mieliśmy zaopatrywać Ukrainę w gaz sprowadzany przez gazoport, dodatkowo Ukraińcy mieli przechowywać nadmiar gazu w gigantycznych kawernach w pobliżu Lwowa, co naruszałoby interesy austriackiego Bamgartena i Gazpromu. Jednocześnie uniezależniało Ukrainę od ruskiego gazu. Jeśli ktoś miał interes by dr Jan umarł to właśnie Rosjanie i Austriacy” – wyjaśnia Cezary Gmyz.

“Od razu dodamy. Uważam plan Kulczyka za genialny. Jedynym problemem było to, że był to jego klasyczny model biznesowy dra Jana – koszty ponosi państwo a zyski realizuje Kulczyk. Nawiasem mówiąc plan ten jest realizowany. Na szczęście przez państwo polskie a nie podmiot prywatny” – podsumowuje Gmyz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!