Wiadomości

CBŚP rozbiło brutalny gang próbujący przejąć kontrolę nad wrocławskim światem przestępczym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci CBŚP i prokuratorzy z Wrocławia rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzewani są o bardzo agresywne działanie przeciwko życiu i zdrowiu innych osób. Z ustaleń policjantów wynika, że ich brunatność i bezwzględność wzorowana była na działaniach grup przestępczych z lat 90-tych. Wczoraj policjanci zatrzymali pierwsze cztery osoby.

Policjanci z Zarządu we Wrocławiu CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu rozbili nowopowstałą zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się popełnianiem przestępstw związanych z wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz związanych z innymi przestępstwami z użyciem przemocy. Jak ustalono grupa działała w okresie od lutego 2018 roku do 28 czerwca 2018 roku we Wrocławiu i w innym miejscowościach.

Do brutalnego pobicia doszło w połowie czerwca 2018 roku w jednym z wrocławskich klubów nocnych. Wówczas to, kilku mężczyzn grożąc pracującym tam ochroniarzom bronią palną, brutalnie pobili jednego z nich, wynikiem czego była m.in. utrata przytomności oraz złamanie żuchwy.

Policjanci CBŚP ustalili, że w to przestępstwo mogą być zamieszani czterej mieszkańcy Wrocławia. Akcję, w której uczestniczyli policjanci z CBŚP, BOA KGP oraz SPAP-u z Wrocławia przeprowadzono wczoraj. Bardzo wcześnie rano funkcjonariusze weszli do ustalonych mieszkań, zatrzymując czterech mężczyzn. Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. amfetaminę, kokainę, ecstasy, marihuanę, sterydy, środki anaboliczne, kastety, atrapę broni palnej oraz inne przedmioty stanowiące dowód w sprawie.

Dzisiaj w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udział w pobiciu przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz wprowadzanie do obrotu środków odurzających.

Śledczy nadal wykonują czynności w sprawie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!