Wiadomości

CBA zatrzymało byłego prezesa Lotosu, który zarządzał tą firmą przez 14 lat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w paliwowej Grupie Lotos S.A. – poinformował wydział komunikacji społecznej Biura. Zatrzymani to były prezes zarządu i były prokurent w spółce, szefowa Biura Obsługi Korporacyjnej i Administracji oraz przedsiębiorca. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvp.info, zatrzymany były prezes to Paweł O., który zarządzał gigantem paliwowym przez 14 lat.

Jak podaje CBA w trakcie prowadzonego postępowania przedstawiciele spółki podpisali fikcyjną umowę na usługi doradcze. „Wszystko wskazuje na to, że umowa faktycznie służyła jedynie wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki” – podaje Biuro.

Trwają przeszukania w miejscach zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych. Po zakończeniu tych czynności zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty.

Według informacji śledczych CBA sprawa jest rozwojowa.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info, zatrzymany prezes to Paweł O., który przez 14 lat – od 2002 do 2016 r. zarządzał spółką.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!