Wiadomości

CBA składa zawiadomienie do prokuratury po kontroli w poznańskim ratuszu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Centralne Biuro Antykorupcyjne składa zawiadomienie do prokuratury po kontroli w poznańskim ratuszu. Sprawa dotyczy rozporządzania majątkiem miejskim, a dokładnie samochodowym torem wyścigowym „Poznań”.

Tor „Poznań” to 85 hektarowy teren położony na granicy osiedli Ławica i Przeźmierowa. To tu odbywają się wyścigi samochodowe i motocyklowe. Grunt jest własnością miasta, a użytkuje go Stowarzyszenie Automobilklub Wielkopolski.

Funkcjonariusze CBA podkreślają, że miasto niewłaściwie dysponuje tym majątkiem.

– Nieprawidłowości dotyczą m.in. nieuregulowania kwestii związanych z pobraniem od Automobilklubu Wielkopolskiego 7 milionów złotych opłat i przedawnienia tych roszczeń, a także udzielonej przez miasto, zdaniem CBA, bezpodstawnie 65-procentowej bonifikaty w czynszu – informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Jak mówi Piotr Kaczorek, te ustalenia spowodowały, że Biuro musiało podjąć dalsze kroki prawne w tej sprawie.

– Do prokuratury trafiło zawiadomienie dotyczące ujawnionych nieprawidłowości – milionowej szkody w majątku miasta i uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa nadużycia uprawnień przez obecnych i byłych wysokich urzędników ratusza – zaznacza Piotr Kaczorek.

Zawiadomienie dotyczy obecnego i byłego dyrektora wydziału prowadzącego sprawy gospodarowania nieruchomościami Miasta Poznania oraz obecnego i byłego wiceprezydenta Poznania. Automobilklub, mimo że użytkował 85 hektarów gruntów, to czynsz płacił tylko za 56 hektarów. Do całego terenu mają też dostęp podnajemcy stowarzyszenia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!