Wiadomości

CBA prowadzi kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego – dowiedziała się w poniedziałek Polska Agencja Prasowa. Kontrola ma dotyczyć dofinansowania udzielonego jednej z poznańskich kancelarii prawnych na niemal 5 mln zł.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził, że kontrola samorządu wojewódzkiego jest prowadzona przez agentów z poznańskiej delegatury CBA.

Do wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wpisano projekt „Wzmocnienie konkurencyjności Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych P. J. Sowisło&Topolewski spółka komandytowo-akcyjna poprzez wdrożenie innowacyjnych technologii IT w procesie świadczenia usługi prawnej”.

– Agenci CBA sprawdzą, czy przyznanie kancelarii 5-milionowego – bez jednego grosza – dofinansowania udzielonego ze środków wielkopolskiego RPO było zasadne, jak podejmowano decyzję dotyczącą dotacji i jak była ona wykonywana – wyjaśnił. – Przyjrzą się też prawidłowości realizacji całego projektu zawartego w wielkopolskim RPO na lata 2014–2020 – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!