Wiadomości

Były prezes Idea Banku zatrzymany ws. afery GetBack

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były prezes Idea Banku Jarosław A. i kilkunastu byłych pracowników banku zostało zatrzymanych do śledztwa dotyczącego afery GetBack. We wtorek w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie mają usłyszeć zarzuty.

Zatrzymanie 18 osób – b. członków zarządu i pracowników jednego z banków oferujących obligacje spółki GetBack potwierdził zastępujący rzecznika prasowego Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Przemysław Baranowski. Nie podał, o który bank chodzi.

– Na tym etapie działań nie udzielamy bliższych informacji, gdyż trwają czynności z zatrzymanymi – powiedział Baranowski. Zaznaczył, że prawdopodobnie w ciągu dnia można spodziewać się szerszych wiadomości.

CBA nie potwierdza i nie zaprzecza, że to funkcjonariusze biura dokonali zatrzymań. – Nie udzielamy informacji na ten temat – powiedział portalowi tvp.info Temistokles Brodowski, rzecznik Biura.

Według Radia ZET zatrzymani przez CBA to były prezes Idea Banku Jarosław A. i kilkunastu byłych pracowników banku. Mieli zostać zatrzymani w poniedziałek do śledztwa dotyczącego afery GetBack. We wtorek w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie mają usłyszeć zarzuty. Według radia przeszukanie w mieszkaniu byłego szefa banku trwało kilka godzin.

Jesienią ubiegłego roku sam Idea Bank zawiadomił prokuraturę, że były szef banku i członek zarządu nie dochowali standardów przy dystrybucji obligacji, czym narazili bank na szkodę majątkową. Zawiadomienie dołączono do już toczącego się śledztwa.

Prezes Jarosław A. kierował Idea Bankiem do września 2017 r.; zrezygnował sam, bez podania przyczyn. Idea Bank należy do biznesmena Leszka Czarneckiego. Na jesieni ubiegłego roku KNF wpisała placówkę na listę ostrzeżeń publicznych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!