Wiadomości

Były prezes FC Barcelona został aresztowany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były prezes FC Barcelona Josep Maria Bartomeu został zatrzymany przez katalońską policję. W klubie trwa rewizja, a Bartomeu jest podejrzewany o narażenie Dumy Katalonii na straty finansowe, korupcję oraz wynajęcie hejterskiej agencji marketingowej – informuje portal TVP Info.

Według wydawanego w Barcelonie dziennika „El Periodico”, przeszukania mają związek z umową katalońskiego klubu z firmą marketingową 13 Ventures, a także domniemaniem popełnienia korupcji przez byłego prezesa klubu Josepa Marię Bartomeu, który 27 października 2020 r. podał się do dymisji.

Na początku września 2020 r. katalońska policja opracowała raport dotyczący zakontraktowania przez władze FC Barcelona działającej w branży doradztwa marketingowego spółki 13 Ventures. Została ona wynajęta, aby „zepsuć reputację” w mediach społecznościowych rywalom prezesa w wyścigu o stanowisko szefa klubu, a także kluczowym zawodnikom zespołu, m.in. Lionelowi Messiemu i Gerardowi Pique

Akcji nadano kryptonim „Bacagate”, a w zgromadzonych przez śledczych dokumentach wskazano na możliwe praktyki korupcyjne, m.in. sześciokrotne zawyżenie wartości umowy dla tej firmy, a także rzekome zwalnianie z klubu z odprawami, nigdy w nim nie pracujących osób.

Na terenie stadionu zatrzymani zostali także dyrektor generalny Oscar Grau i szef departamentu prawnego Roman Gomez. Byłego wiceprezesa Jaume Massferera oraz Bartomeu aresztowano w ich domach.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!