Świat Wiadomości

Były dyrektor Netflixa został uznany winnym prania brudnych pieniędzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu medianarodowe.com były dyrektor Netlixa, Michael Kail, został uznany w piątek za winnego stawianych mu licznych zarzutów oszustwa i prania brudnych pieniędzy.

Były dyrektor Netflixa, Michael Kail, został uznany winnym przez federalne jury. Mężczyźnie postawiono szereg zarzutów, w tym dokonanie licznych oszustw i pranie brudnych pieniędzy. Były wiceprezes miał nadzorować dział technologii internetowej Netflixa. Zdaniem adwokata, to Kail przekształcił firmę w technologicznego giganta, jakim jest obecnie.

„Jesteśmy bardzo rozczarowani werdyktem jury” – powiedział adwokat. „To pokazuje, że niewinną osobę można skazać, kiedy jest tak wiele zarzutów, a potężna korporacja Netflix prowadzi śledztwo i go ściga”. Zarzuty postawiono już w 2018 roku. Były dyrektor Netflixa ma na koncie siedem zarzutów prania brudnych pieniędzy, dziewiętnaście oszustw elektronicznych i trzy oszustwa pocztowe. Kail nie przyznał się do wszystkich z nich.

Jak informuje PM, „jury uznało Kaila za winnego 28 z 29 zarzutów na zakończenie prawie dwutygodniowego procesu, który rozpoczął się 19 kwietnia w San Jose w Kalifornii”. W lutym 2012 roku mężczyzna miał przyjąć cenne akcje oraz 500 tysięcy dolarów od dziewięciu firm technologicznych, chcących uzyskać zatwierdzenie umów i prowadzenie interesów z Netflixem.

„Pan Kail nie tylko pozbawił Netflix pieniędzy i zasobów, nadużywając swojego stanowiska wiceprezesa ds. Operacji IT” – powiedział agent specjalny FBI w oświadczeniu – „Stworzył środowisko pay-to-play, w którym możliwość pracy z pionierem w branży ukradł uczciwym, ciężko pracującym firmom z Doliny Krzemowej ”. Kailowi ​​grozi grzywna i do 20 lat więzienia. Były dyrektor Netflixa zamierza odwołać się od decyzji sądu.

Co o tym sądzicie?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!