Świat Wiadomości

Były aktywista UNICEFu został skazany za pedofilię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były aktywista i konsultant UNICEFu Peter Newell został prawomocnie skazany za wykorzystywanie seksualne dwunastolatka. Pracownik instytucji odpowiedzialny był za…przeciwdziałanie przemocy rodzinnej wobec dzieci.

77 letni Peter Newell został skazany przez brytyjski sąd na sześć lat więzienia. Do przestępstwa doszło w latach sześćdziesiątych. Newell przyznał się do pięciokrotnej napaści seksualnej na dziecko poniżej 16 roku życia. Newell propagował na świecie sprzeciw wobec kar cielesnych dla dzieci. Zaznaczmy, że nie chodziło tu o poważną przemoc domową lecz tradycyjnego „klapsa”.

Od 2013 r. sprawował funkcję Koordynatora ds. Światowej Inicjatywy Zakończenia wszelkiego rodzaju Kar Cielesnych Wobec Dzieci. Przedstawiciele organizacji powiedzieli brytyjskiemu „Daily Mail”, że aresztowanie Newella było dla nich niebywałym zaskoczeniem.

Sprawa wychodzi na jaw w kontekście ujawnienia skandalu dotyczącego pracowników ONZ, którzy przez lata dopuszczali się przestępstw seksualnych na podopiecznych z całego świata. Liczbę przestępstw szacuje się na nawet 60 tys.

Ironiczne w całym kontekście wydają się słowa samego skazanego z jego przemowy w Indiach:

– Przyzwolenie na naruszenia dziecięcej niezależności, godności i fizycznej integralności „dla dobra dziecka” implikuje ukazanie go jako rzeczy – własności, którą się posiada. Otwiera to możliwość do dalszego wykorzystywania dziecka , włączając w to wykorzystywanie seksualne… – wskazywał Newell.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!