Europa Wiadomości

Victor Orban domaga się od Unii Europejskiej 500 milionów euro za ochronę jej granic

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Węgier podkreślił, że jego kraj wydał dodatkowy miliard euro na ochronę granic Unii Europejskiej i oczekuje zwrotu połowy tej kwoty.

Viktor Orban w nagraniu z Brukseli, które umieszczono na jego profilu na Facebooku stwierdził: Węgry chcą, by zostało im zwrócone co najmniej 0,5 mld euro wydanych na ochronę granicy Węgier i zarazem granic Unii Europejskiej.

Dodał również: I oczywiście trzeba podjąć kwestię pieniędzy. Czas na merytoryczne rozmowy. Wydaliśmy ponad miliard euro na ochronę granicy. Bronimy nie tylko siebie, ale i Europy. Niech nam zostanie zwrócona przynajmniej połowa. Ten temat muszę dziś podjąć.

Węgierski premier zapowiedział również wystąpienie z propozycją, którą nazwał procedurę czerwonej kartki. Miałaby ona doprowadzić do wzrostu roli parlamentów narodowych i by miały one prawo zatrzymać trwające w Europie spory, jeśli uważają, że naruszają one interesy narodowe danego kraju.

Orbana podkreślił, że najważniejszym tematem szczytu w Brukseli to wewnętrzne przekształcenie UE. Dodał, że w tej sprawie padają zupełnie absurdalne propozycje, np. aby przy podziale miejsc w Parlamencie Europejskim wziąć pod uwagę nie tylko obywateli, ale też migrantów, co jest nie do przyjęcia, gdyż UE należy do Europejczyków i do obywateli Europy.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!