Wiadomości

Była posłanka PO zatrzymana przez funkcjonariuszy CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę byłą posłankę Platformy Obywatelskiej Danutę O. Zatrzymanie ma związek z przyjmowaniem łapówek.

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w środę Danutę O. – byłą posłankę Platformy Obywatelskiej, a obecnie – Kierownik Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.

Zatrzymanie ma związek ze sprawą dotyczącą podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za spowodowanie pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców. Agenci CBA prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Zatrzymana zajmowała się sprawami związanymi z legalizacją pobytu cudzoziemców w Polsce oraz wydawaniem pozwolenia na pracę. Jak ustalili funkcjonariusze CBA zatrzymana kobieta organizowała pracę wydziału w taki sposób, aby preferencyjnie traktować zatrzymaną wcześniej do sprawy właścicielkę firmy doradztwa personalnego, która mogła liczyć na przychylność i przyśpieszenie procedur związanych ze składanymi wnioskami. Proceder miał miejsce w latach 2019-2020.

Zatrzymaną przewieziono do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Jednocześnie dokonano przeszukania w miejscu pracy oraz w mieszkaniu należącym do Danuty O.

Czytaj też:

Kolejne zatrzymanie w związku z przyspieszoną legalizacją pobytu cudzoziemców za łapówki

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!