Wiadomości

Biden naciska na Netanjahu: Oczekujemy poważnej deeskalacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent USA Joe Biden w środowej rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu wyraził oczekiwanie, że jeszcze w środę nastąpi “poważna deeskalacja” w toczącym się między Izraelem a Hamasem konflikcie – poinformował Biały Dom. Netanjahu zapowiedział tymczasem kontynuowanie walk.

– Prezydent przekazał premierowi (Izraela), że spodziewa się dzisiaj poważnej deeskalacji na drodze do zawieszenia broni – zreferowała treść czwartej w tym tygodniu rozmowy między Bidenem a Netanjahu zastępczyni sekretarz prasowej Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Jak dodała, przywódcy omówili również sytuację w Strefie Gazy, postępy Izraela w zwalczaniu organizacji terrorystycznych oraz inicjatywy dyplomatyczne mające doprowadzić do zawieszenia broni.

Netanjahu w komentującym rozmowę oświadczeniu podkreślił, że jest “zdeterminowany, by kontynuować tę operację do czasu osiągnięcia wyznaczonych celów”. Przekazał, że docenia wsparcie przywódcy USA, ale Izrael będzie zdecydowanie kontynuować działania zmierzające do przywrócenia spokoju i bezpieczeństwa jego obywatelom.

Ci, którzy chcą przywrócenia spokoju, muszą przed rozpoczęciem rozmów na ten temat “zmusić Izrael do zaprzestania agresji w Jerozolimie i zakończenia bombardowań Gazy” – skomentował wezwanie Bidena rzecznik Hamasu Hazem Kasam.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!