Felietony

Był ulubieńcem lewicowych mediów, dziś wolą się do niego nie przyznawać…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ludzie w Polsce myślą tak: jak Polak ma brodę, to jest OK, bo to albo ksiądz, albo bezdomny. Ale jak muzułmanin ma brodę, to musi być terrorysta. Robią wszystko, by mnie wypędzić – żali się Abdul, mieszkaniec jednej z podwarszawskich wsi, który prowadzi hodowlę owiec i kóz – nad czyim to losem tak roztkliwiało się przed laty Radio TK FM? Ano nad losem pasterza owiec, o których od kilku dni zrobiło się naprawdę głośno.

– W ciągu roku, jak jestem w tym miejscu, policja już u mnie była ze 20 razy. Straż miejska ze 30 razy, weterynarz powiatowy 15 razy, agencja rolna też 15 razy, bo oni przyjeżdżają razem. Ochrona środowiska jest raz na dwa tygodnie, sanepid kilka razy również był. Ochrona zwierząt, urząd miasta, jeszcze kilka służb… Jeszcze jakaś organizacja wodna. Poszli nawet na mnie naskarżyć do prezesa… koła wędkarskiego. Oprócz prezydenta to ja mam wszystkich na głowie – opowiadał Abdul reporterce TOK FM.

„Kawałek ziemi, który teraz dzierżawi, nazywa rajem dla owiec. Tereny zarośnięte, nad Wisłą, zalewowe, nikt nic nie zbuduje” – chwaliło Radio TOK FM, załamując równocześnie ręce nad brakiem tolerancji sąsiadów.

– Te kozy wszystko obgryzają i niszczą – cytował reporter TOK FM jednego z nich, który pokazywał mu kolejne zniszczenia.

– Powiedziałem, że jak mi drzewek nie odkupi, to biorę aparat, zdjęcia robię i do burmistrza. Kazałem mu też te zwierzęta zagrodzić, a on mówi, żebym ja się grodził! – miał opowiadać ów sąsiad.

„Abdul uważa, że także z powodu brody już 4 lata czeka na status uchodźcy. Poprosił o niego, bo państwo rosyjskie ściga go listem gończym. Urząd ds. cudzoziemców o tym wie, ale azylu mu odmówił, bo twierdzi, że według jego informacji Abdul działał w zorganizowanej grupie przestępczej. Urząd zapewnia, że korzysta z wielu wiarygodnych źródeł” – oburzał się reporter TOK FM, z dumą dodając, że „udało się je wybronić”.

Oto ów ckliwy reportaż:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,9462209,Broda__O_Dagestanczyku__ktory_probuje_w_Warszawie.html

Przez lata był ulubieńcem lewicowych mediów, służąc przy okazji za pałkę do bicia polskich nietolerancyjnych ksenofobów. Dziś większość woli nie pamiętać, jak Abdullaha-bigamistę wychwalali i jak go wspierali…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!