Wiadomości

Czterech policjantów poniosło śmierć w ataku nożownika na komendę główną policji w Paryżu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Paryżu doszło do ataku nożownika na komendę główną policji – zginęło czterech policjantów, wśród nich jedna kobieta. Napastnika zastrzelono. Mężczyzna był wcześniej pracownikiem administracyjnym zatrudnionym w komendzie. Jak podała francuska stacja BFM TV, niedawno przeszedł na islam. Na miejsce zdarzenia przybyli prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Edouard Philippe.

Jak poinformował przybyły na miejsce ataku prokurator Paryża Remy Heitz, wśród ofiar śmiertelnych jest trzech mężczyzn i jedna kobieta – funkcjonariusze policji i pracownik administracyjny prefektury. Zginął również sam napastnik.

Mężczyzna zaatakował na piętrze jednego ze swoich kolegów. Użył do tego noża ceramicznego – takiego, który udało mu się wnieść do budynku. Później, zbiegając schodami w dół, atakował kolejnych policjantów. W końcu mężczyzna został zastrzelony przez funkcjonariuszy. Według AFP sprawca zginął na dziedzińcu policyjnego kompleksu.

Prokurator przekazał, że wszczęto śledztwo „w sprawie umyślnych zabójstw i próby umyślnych zabójstw osób reprezentujących władzę publiczną”. Heitz dodał, że trwa przeszukanie domu napastnika oraz, że prokuratorzy do walki z terroryzmem analizują sytuację. Prokurator nie powiedział na razie nic na temat motywów działania sprawcy. Jego żonę zatrzymano na 48 godzin.

Nożownik był wcześniej pracownikiem administracyjnym komendy. AFP podaje, że wcześniej był zatrudniony jako informatyk w wydziale wywiadu paryskiej policji oraz – że był niepełnosprawny; według innych mediów był głuchoniemy. Jak podała stacja BFM TV, mężczyzna niedawno przeszedł na islam.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!