Wiadomości

Burmistrz Londynu domaga się nowego referendum ws. Brexitu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Burmistrz Londynu Sadiq Khan poparł organizację nowego referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Khan otrzymał w czwartek nominację Partii Pracy w kolejnych wyborach samorządowych.

W artykule dla dziennika „The Guardian” Khan ocenił, że prowadzone obecnie negocjacje przez rząd Theresy May mogą mieć dwie „niezwykle ryzykowne” konsekwencje – „słaba umowa” albo „żadna umowa”. „Oba scenariusze są milion mil od tego, co nam obiecano w kampanii referendalnej, pokażą jedynie kłamstwa, którymi nas karmiono” – dowodził.

„Nie wierzę, żeby Theresa May miała mandat, by igrać w taki rażący sposób z brytyjską ekonomią i budżetami domowymi obywateli” – przekonywał. Zapewniał, że wcześniej nie brał pod uwagę możliwości organizowania drugiego referendum, ale został „zaalarmowany chaotycznym podejściem rządzących do negocjacji”.

W ocenie szefowej rządu drugie głosowanie byłoby „zdradą naszej demokracji”.

Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską 29 marca 2019 roku o godz. 23. Prawa do swobodnego przemieszczania się i inne mają obowiązywać co najmniej do 31 grudnia 2020.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!