Polska Wiadomości

Robert Biedroń popiera “Polski Ład”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com lider Wiosny, europoseł Lewicy Robert Biedroń zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie popierać to, co dobre i krytykować to, co złe w Polskim Ładzie. „Chcemy rozmawiać, będziemy wspierać, bo tego wymaga dzisiaj racja stanu” – dodał.

Biedroń podczas konferencji prasowej w Warszawie odniósł się do Polskiego Ładu, czyli przedstawionego w sobotę przez Prawo i Sprawiedliwość programu społeczno-gospodarczego. „Będziemy popierać to, co dobre i krytykować, oczekiwać poprawy tego, co złe” – powiedział.

„To dzisiaj tylko kolejne slajdy (premiera Mateusza) Morawieckiego, to dzisiaj kolejne obietnice, które nie mają pokrycia ani w złocie, ani w złotówkach, ani w euro, ale my – jako odpowiedzialna opozycja – mówimy: sprawdzam, chcemy rozmawiać, będziemy wspierać, bo tego wymaga dzisiaj racja stanu” – dodał.

Polityk podkreślał, że Lewica nie jest totalną opozycją. „Totalna opozycja płaci dzisiaj ogromną cenę za swoją nieodpowiedzialność sprzed kilkunastu dni. My jesteśmy opozycją krytyczną. My jesteśmy opozycją, która w momencie próby staje na wysokości zadania i wspiera to, co dobre i potępia to, co złe” – mówił Biedroń.

Pytany, które elementy Lewica w Polskim Ładzie poprze, lider Wiosny wymienił m.in. podwyższenie kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł. Ocenił jednak, że w Polskim Ładzie zabrakło elementów, które są związane m.in. z czystym powietrzem, odnawialnymi źródłami energii czy dobrą edukacją, w tym wycofania lekcji religii na rzecz lekcji języka angielskiego.

„Będziemy wspierali rządzących w zakresie zrównoważonego rozwoju małych miast i miasteczek, ale znów pamiętając, że brakuje pomysłu na zrównoważony transport” – mówił polityk Lewicy i zapowiedział, że jego ugrupowanie siądzie do stołu, aby rozmawiać i załatwić coś dla Polaków.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Tak przynajmniej wygląda teoria. W praktyce „Nowy Ład”, zwany też „Nowym Wałem”, to kolejny pomysł PiS polegający na przelewaniu z pustego w próżne i podnoszeniu obciążeń fiskalnych.

– Nie ma mowy o żadnym obniżaniu podatków. To jest kłamstwo – twierdzi Jacek Wilk z Konfederacji. – To jest tylko zamiana pewnych podatków na inne podatki – dodał.

– To jest trzecia wielka akcja propagandowa tego typu PiS-u w historii – stwierdził z kolei Robert Winnicki, przedstawiciel narodowego skrzydła Konfederacji.

Kto by pomyślał…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!