Wiadomości

Burmistrz Bałakliji, który przeszedł na stronę najeźdźców, uciekł z rodziną do Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

7 kwietnia wyszło na jaw, że burmistrz Balakliji Iwan Stołbowy opuścił miasto i przeniósł się do Rosji – poinformował szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Oleg Sinegubow w rozmowie z portalem “Fakty”.

“Według naszych informacji burmistrz Balaklii wraz z rodziną opuścił miasto i udał się do Rosji. Niestety, mamy i takie fakty i jestem przekonany, że ci ludzie zostaną sprawiedliwie i surowo ukarani za swoje czyny, za zdradę Ukrainy i każdego mieszkańca miasta” – powiedział Sinegubow.

Według szefa Charkowskiej Administracji Wojskowej przeciwko Stolbowemu toczy się postępowanie karne, trwają czynności śledcze, które, zdaniem Sinegubowa, zaowocują aktem oskarżenia.

Wojska rosyjskie zajęły Bałaklijię na początku marca. 26 marca poinformowano, że Rosjanie aresztowali zastępcę burmistrza Bałakliji Serhija Połtoraka. Przypuszczano, że burmistrz Iwan Stołbowy również mógł zostać schwytany, ale już 28 marca pojawiła się informacja, że ​​burmistrz Balakliji Iwan Stolbowy nie ucierpiał i swobodnie porusza się po mieście zajętym przez Rosjan.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!