Wiadomości

Burdy na ulicach Dublina po zastrzeleniu czarnoskórego przez policję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Burdy i awantury przy stacjach paliw, ataki na samochody na ulicach Irlandii. Zwolennicy akcji Black Lives Mater zebrali się na dzielnicy Blanchardstown, gdzie 30 grudnia irlandzka policja śmiertelnie postrzeliła czarnoskórego mężczyznę, 27-letniego George Nkencho. Mężczyzna napadł na sklep i z nożem w ręku sterroryzował personel – czytamy na portalu wpolityce.pl.

Pościg za 27-latkiem trwał kilka godzin. Garda, irlandzka policja, ruszyła za nim w pościg po tym, jak próbował obrabować sklep terroryzując personel z nożem w ręku.

Po strzelalninie setki protestujących gromadziły się w pobliżu posterunku policji w dzielnicy Blanchardstown. Około 200 osób wzywało do „sprawiedliwości” po zastrzeleniu George’a Nkencho przed jego domem w Clonee w zachodnim Dublinie w środę.

Uczestnicy zobowiązali się również do kontynuowania protestu przed stacją Blanchardstown przez następne 14 dni. Zwolnennicy Black Lives Matters stają w obronie czarnoskórego i domagają się przejrzystości w ocenie działań policjantów. Uważają jego śmierć za skandal.

Więcej:

Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru magazynu Magna Poonia:

Najnowszy numer

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!