Wiadomości

Bunt w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie w woj. lubuskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak dowiaduje się portal wPolityce.pl, w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie w województwie lubuskim doszło do rozruchów. Według naszych informacji można nawet mówić o buncie.

– Kilkuset imigrantów próbuje sforsować bariery, w tym ogrodzenie, i uciec ze strzeżonego ośrodka – mówi informator portalu.

W stan gotowości postawione zostały jednostki policji oraz straży granicznej z północy regionu. Według informacji przekazanej przez por. Annę Michalską w ośrodku dla cudzoziemców na poligonie w Wędrzynie przebywa aktualnie około 600 osób. – Są to sami mężczyźni, z czego 358 osób to obywatele Iraku – powiedziała rzeczniczka SG.

Latem na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zaadaptowano miejsca na ośrodek strzeżony dla cudzoziemców. Placówka może przyjąć kilkuset obcokrajowców. Do ośrodka trafiają osoby zgodnie z postanowieniem sądu, które zostały zatrzymane przez uprawnione organy na podstawie przepisów ustawy o cudzoziemcach, a w szczególności za usiłowanie lub przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!