Europa Wiadomości

Brytyjska policja zachęca do wstępowania w swe szeregi kobiety oraz… homoseksualistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Ja donosi portal rp.pl komendant policji metropolitalnej (Metropolitan Police), czyli brytyjskiej stołecznej policji, Cressida Dick w rozmowie z BBC przyznała, że fakt, iż to właśnie ona – kobieta i lesbijka – stoi na czele policji w Londynie zachęca kobiety i homoseksualistów do wstępowania w szeregi policji.

Cressida Dick jest kobietą zajmującą obecnie najwyższe stanowisko w brytyjskiej policji. W rozmowie z BBC zaznacza jednak, że jej orientacja seksualna jest “jedną z najmniej interesujących rzeczy, jaką można o niej powiedzieć”.

– Fakt, że jestem postrzegana jako nieco inna, w niektórych sytuacjach może sprawiać, że młodzi ludzie myślą “mógłbym spróbować, czuję się inny, ale mógłbym spróbować” (służby w policji – red.) – mówi Cressida Dick.

Komendant londyńskiej policji przekonuje też, że – jej zdaniem – kobiety powinny stanowić połowę funkcjonariuszek policji.

– W długiej perspektywie czasowej, aby w policji służyli najlepsi z najlepszych, powinno być 50 na 50 (kobiet i mężczyzn w policji – red.) – mówi.

Cressida Dick zaznacza jednak, że taki odsetek kobiet nie będzie raczej służył w policji w czasie jej kadencji.

Dick wspominała też swoje początki w policji, gdy patrolowała dzielnicę West End.

– Podobało mi się, że o trzeciej czy czwartej nad ranem tam byłam – mówi.

– To świetna rzecz jeśli chodzi o służbę w policji, masz dużo odpowiedzialności już na początku służby i musisz podejmować decyzje – czasem decyzje na wagę życia i śmierci – bardzo szybko – wspomina.

Co myślicie o takim poborze?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!