Europa Wiadomości

Brytyjska monarchia doczekała się gwardzisty w turbanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal o2.pl informuje o przyjęciu w poczet królewskich gwardzistów wyznawcy sikhizmu. Singh Lall wyróżniał się z tłumu gwardzistów. Jak poinformowało BBC, około tysiąca żołnierzy wzięło udział w ceremonii z okazji oficjalnych urodzin królowej. Jednak oczy wszystkich były skierowane na 22-latka z Leicester. Mężczyzna urodził się w Pendżabie w Indiach, ale jego rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii, kiedy był małym dzieckiem.

Sikh jest pierwszym gwardzistą, który wziął udział w paradzie mając na głowie turban. Charakterystycznym dla wyznawców sikhizmu nakryciem głowy zastąpił noszoną przez innych żołnierzy tradycyjną wysoką czapkę z niedźwiedziego futra. Trooping the Colour to święto, w czasie którego tradycyjnie obchodzi się urodziny monarchy.

 Przyjęcie do eskorty Sikha niektórzy uznają za “historyczną zmianę“. On sam ma nadzieję, że jego przykład zachęci innych do wstępowania do brytyjskiej armii. Singh Lall zaciągnął się w 2016 r., w wieku 20 lat.

Mam nadzieję, że więcej osób takich jak ja, nie tylko Sikhów, ale z różnych środowisk i wyznających inne religie, zostanie zachęconych do wstąpienia do armii – powiedział dumny gwardzista.

I co wy na to? Czy myślicie, że z czasem będziemy mogli zobaczyć muzułmańskich strażników, którzy będą mieli dostęp do królowej? Czekamy an wasze komentarze.

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!