Europa Polska Wiadomości

Opłacany przez Rosjan Ukrainiec rozpowszechniał antypolskie ulotki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal polsatnews.pl Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała mieszkańca Kamieńca Podolskiego, który na zlecenie Rosjan produkował antypolskie ulotki i rozpowszechniał je w miejscach publicznych w tym mieście. Zatrzymany zarządzał także siecią w mediach społecznościowych, gdzie m.in. popierał rosyjską agresję wobec Ukrainy.

“Członek rosyjskiej organizacji politycznej Narodowy Ruch Wyzwoleńczy podżegał do nienawiści na tle narodowościowym oraz uprawiał propagandę antyukraińską w interesach państwa agresora” – napisała SBU w opublikowanym w poniedziałek komunikacie.

Zatrzymany został zwerbowany przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) podczas pobytu w Rosji. Na jej zlecenie produkował ulotki, w których w imieniu ukraińskich nacjonalistów nawoływał do agresji wobec mieszkających na Ukrainie Polaków.

Zarządzał także wspólnotą w jednej z sieci społecznościowych, w której rozpowszechniał materiały popierające działalność prorosyjskich, separatystycznych i samozwańczych republik ludowych w Donbasie oraz usprawiedliwiał rosyjską agresję wobec Ukrainy.

Podczas rewizji w mieszkaniu zatrzymanego znaleziono materiały z propagandą antypolską i prorosyjską. SBU poinformowała, że Rosjanie wypłacali mu wynagrodzenie w kryptowalutach.

I co wy na to? Czy uważacie, że antypolskie i probanderowskie nastawienie części mieszkańców zachodniej Ukrainy jest wynikiem działania na niej obcych służb czy może był to pojedynczy przypadek? Piszcie w komentarzach.

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!