Europa Polska Wiadomości

Brytyjska dziennikarka jest zauroczona Polską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjska dziennikarka „Daily Mirror” Sue Jolly postanowiła wybrać się do naszego kraju na wycieczkę. Była całkowicie zszokowana, gdy zobaczyła pięknie odnowione kamienice i ludzi spokojnie popijających kawę w ulicznych kawiarniach. Ponieważ Polska kojarzyła jej się jedynie z komuną, to pomyślała, że „chyba pomyliła samolot”….

Jest tak piękny, że zrujnuje twoje oczekiwania dotyczące postkomunistycznych czasów – rozpoczęła Jolly artykuł, który stanowi idealną wizytówkę dla jednego z najbardziej znaczących historycznie polskich miast. Dziennikarka nie ukrywa, że zakochała się w nim i bardzo chętnie będzie wracać do Polski, aby znów je odwiedzić.

Zobaczyłam ludzi popijających kawę w ogródkach przed kawiarniami, spacerowałam promenadą nad piękną rzeką, przy której cumują jachty, a teraz idę ulicami pięknego starego miasta z budynkami o wspaniałych fasadach (…) Przez chwilę się nawet zastanawiałam, czy przypadkiem nie wsiadłam do niewłaściwego samolotu i nie wylądowałam w Amsterdamie – opisywała zachwycona Jolly.

Brytyjska dziennikarka zachwycona jest takze naszą kuchnią. Jak pisze w portalu mirror.co.uk:

Spróbowałam najróżniejszych potraw, począwszy od kiszonych ogórków, przez śledzie w majonezie i aż po pasztet z dziczyzny. I jadłam najlepszą zupę grzybową w życiu. To jest tutejsza specjalność, ponieważ [w Polsce] 25 proc. kraju wciąż pokrywają lasy – napisała Jolly.

A w wielu restauracjach za sernik można by się dać pociąć – dodała.

Być może ten pozytywnie opisujący Polskę i Polaków artykuł także na obraz samych Polaków poza granicami kraju, który nie zawsze jest do końca sprawiedliwy i uzasadniony.

Źródło: wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!