Wiadomości

Brytyjscy komandosi odbili statek na wodach Kanału La Manche

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oddziały sił specjalnych aresztowały cztery osoby, które od piątku rano próbowały przejąć kontrolę nad włoskim kontenerowcem Grande Tema. W akcji przeprowadzonej przez 25 komandosów nikt nie został ranny. Jednostka płynęła z Lagos w Nigerii do Londynu.

Grupa Grimaldi, która jest właścicielem statku, powiedziała, że ​​czterej pasażerowie na gapę zostali odkryci na pokładzie cztery dni temu – podał portal BBC News.

Zostali oni zamknięci w jednej z kabin, lecz wydostali się z niej i zaczęli grozić 27-osobowej załodze metalowymi prętami. Żądali zbliżenia się do brytyjskiego wybrzeża na taką odległość, aby mogli wyskoczyć do morza i dopłynąć do brzegu.

Załoga zamknęła się na mostku kapitańskim i w piątek rano wezwała pomoc. Statek krążył po wodach Kanału La Manche na wysokości miejscowości Margate na południowo-wschodnim krańcu Wielkiej Brytanii.

Po trwającym dwanaście godzin impasie, zgodę na akcję komandosów wydała premier Theresa May. Policja poinformowała, że nie uważa zdarzenia ani za akt piractwa, ani terroryzmu.

Grand Tema jest kontenerowcem należącym do kategorii statków przewożących materiały niebezpieczne. 11 dni temu wypłynął z portu w Lagos. Policja podejrzewa, że mężczyźni weszli na statek podczas jednego z trzech pobytów statku w portach zachodniej Afryki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!