Wiadomości

Brudziński: „Listy wyborcze są już na biurku prezesa Kaczyńskiego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Listy kandydatów PiS na wybory parlamentarne są już na biurku prezesa Jarosław Kaczyńskiego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie władze statutowe ostatecznie te listy zatwierdzą – powiedział szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński.

Podczas drugiego dnia konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach Joachim Brudziński w rozmowie z dziennikarzami został zapytany, kiedy będą zaprezentowane listy kandydatów na jesienne wybory parlamentarne. – Uważam, że im szybciej, tym lepiej – mówił. Poinformował, że w mijającym tygodniu odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego PiS, którego jednym z tematów był właśnie listy wyborcze.

– Te listy już są na biurku pana prezesa Kaczyńskiego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie władze statutowe już ostatecznie te listy zatwierdzą, po to żeby nasi kandydaci mogli zająć się kampanią wyborczą również w tym odniesieniu indywidualnym – powiedział europoseł.

Pytany skąd wystartuje premier Mateusz Morawiecki, odparł: „O tym, z których okręgów nasi kandydaci będą otwierać listy będziemy decydować w gronie ścisłego kierownictwa, czyli w gronie Komitetu Politycznego”.

Dopytywany, czy któryś z europosłów PiS planuje start w jesiennych wyborach Brudziński stwierdził, że byłoby to „bardzo nie w porządku wobec wyborców”. – Nie przewidujemy żeby ktokolwiek z nas, europosłów, którzy dopiero co uzyskali mandaty miał robić z wyborców wariatów – powiedział Brudziński.

Szef sztabu PiS pytany był też o to, kiedy zostanie zaprezentowany gotowy program na wybory parlamentarne. – On w tej chwili się wykuwa. To też nas różni od naszych oponentów, którzy dzisiaj rozjechali się po Polsce i pogardliwie naśmiewają się z mieszkańców mniejszych miast tylko i wyłącznie dlatego, że ci głosują na PiS – przekonywał.

– Mało tego, jeszcze się tym chwalą na portalach społecznościowych, uważając to za niezwykle dowcipne i wyrafinowane, a tak naprawdę ten pełen pogardy rechot, który można zaobserwować na filmikach zamieszczanych przez naszych konkurentów politycznych, tym nas różni – odparł polityk. – Sądzę, że gotowy program pokażemy opinii publicznej jeszcze przed wrześniem – zapowiedział Brudziński.

W Katowicach od piątku trwa trzydniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska”, podczas której zaplanowano kilkanaście sesji plenarnych a w tym kilkadziesiąt paneli eksperckich. Konwencja ma na celu zarówno podsumować dotychczasowe działania rządu, jak i wypracować podstawy do stworzenia programu wyborczego partii.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!