Wiadomości

Bronisławowi Komorowskiemu podobało się sprofanowanie wizerunku Matki Boskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Początkowo, jak zobaczyłem wizerunek Matki Boskiej „tęczowej”, to sobie pomyślałem: bardzo ładne, bardzo fajne – powiedział były prezydent Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że jego uczuć religijnych to nie naruszyło.

Komorowski w radiu TOK FM odniósł się do sprawy sprofanowania wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, której zamiast aureoli domalowano tęczę – symbol LGBT.

– Początkowo jak zobaczyłem wizerunek Matki Boskiej tęczowej, to pomyślałem sobie, że bardzo fajne, bardzo ładne. Może to jest jakiś sygnał, że przebija się takie przekonanie wielu chrześcijan w Polsce, że Matka Boska przygarnia do serca wszystkich potrzebujących, bez względu na orientację seksualną – bredził były prezydent.

W jego ocenie „nadanie temu takiej wojny światopoglądowej wydaje się być dużym nadużyciem, ogromną przesadą”. – Być może to jest sygnał o tym, że są środowiska, które myślą, że mogą na tym coś ugrać – mówił Komorowski.

Polityk odniósł się też do zatrzymania w poniedziałek przez policję 51-letniej Elżbiety Podleśnej, której przedstawiono zarzut profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

– W sprawie pani Podleśnej, wydaje mi się, że ta nadgorliwość i nerwowość działania wynika z kwestii wyborczych. Jest szansa na wykazanie się aktywnością dużą, ale to nie jest dobre dla policji – mówił.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!