Telewizja internetowa

Braun vs. Terlecki – ostra wymiana zdań z powodu wniosku formalnego /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Grzegorz Braun złożył wniosek formalny ws. sposobu prowadzenia obrad Sejmu. Prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki nie poddał go pod głosowanie. To wywołało oburzenie posłów Konfederacji, ale nie tylko.

– Skoro już tak ważne sprawy muszą być procedowane w ciągu tak niewielu godzin, to wnioskuję o zmianę sposobu prowadzenia dyskusji. O wycofanie się przez Prezydium Sejmu ze złej decyzji o reglamentacji czasu wystąpień i liczby pytań parytetowo, odgórnie wyliczonych na klub, koło (…) Dowiadujemy się, że nie tylko te poprawki, które są nam już znane z pobieżnej lektury, ale także i jakieś nowe wrzutki szykuje nam pan super-spec ober minister Szumowski. Nie wiem, czy to się potwierdzi (…) Radzi byśmy radzić nad tym, a nie tylko przyjmować bezkrytycznie do akceptującej wiadomości – mówił Grzegorz Braun składając wniosek formalny.

Jednak wicemarszałek nie poddał wniosku pod głosowanie. Braun kilkukrotnie upominał się o takie działanie.

– Posuwa się pan do działań tak jawnie ebzprawnych, że wypada tylko przypuiszcać, że może dało się we znaki niedotlenienie związane z maskaradą, którą państwo uprawialiście tutaj w ostatnich tygodniach – to jest scenariusz optymistyczny dla pana. Proszę, korepetycje z Regulaminu Sejmu – mówił poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Wtedy na mównicę wszedł przewodniczący koła Konfederacji poseł Jakub Kulesza, który zaczął odczytywać regulamin izby. Jednak w trakcie prowadzący obrady Ryszard Terlecki wyłączył mu mikrofon.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!