Europa Sports Wiadomości

Bramkarz Niemiec będzie mógł dalej grać z tęczową opaską…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal emdianarodowe.com śledztwo w sprawie tęczowej opaski bramkarza Niemiec zostało wstrzymane. O sprawie informuje Niemiecki Związek Piłki Nożnej, który za pośrednictwem Twittera wydał komunikat. Wynika z niego, że bramkarz reprezentacji Niemiec, Manuel Neuer będzie dalej promował LGBT. Oznacza to, że nadal może grać z tęczą na ramieniu, pomimo oficjalnej polityki neutralności UEFA.

Mistrzostwa Europy rozpoczęły się w czerwcu. Jest to miesiąc, w którym szczególnie mocno wyrażane jest poparcie dla osób homoseksualnych w ramach tzw. “Miesiąca dumy LGBT+”. Swój gest postanowił wyrazić bramkarz reprezentacji Niemiec, który wszystkie mecz bieżących mistrzostw rozgrywa z tęczową opaską na ramieniu. Pomimo rosnących kontrowersji wokół sprawy, bramkarz Niemiec dalej będzie promował LGBT.

Zachowanie Neuera nie spodobało się to UEFA, która stara się zachować neutralność, jeśli chodzi o jakiekolwiek poglądy. Europejska organizacja wszczęła więc postępowanie. Miało ono dotyczyć jednak nie bezpośrednio zawodnika, a niemieckiej federacji. To ona jest bowiem odpowiedzialna za przygotowanie strojów kadry. Z najnowszych informacji wynika jednak, że śledztwo zostało umorzone.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu śledztwa.

„W liście opaska została oceniona jako symbol różnorodności użyty w słusznej sprawie”

– zaznaczono.

UEFA swoją decyzją po raz kolejny udowadnia podwójne standardy w traktowaniu różnego rodzaju symboli. Kilka dni wcześniej na stadionie w Petersburgu polski dziennikarz zmuszony został do zdjęcia naklejki z logo „Polski Walczącej” przed wejściem na mecz. Ochrona obiektu tłumaczyła się regulaminem UEFA, który wyraźnie zabrania promowania jakichkolwiek postaw politycznych oraz światopoglądowych. Jak widać, dotyczy to tylko osób pragnących zamanifestować konserwatywne i patriotyczne wartości.

Ciekawe jak by zareagowali na krzyż…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!