Europa Wiadomości

Nie żyje tzw. “Covidowy Rambo”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Media donoszą o śmierci 46-letniego Jürgena Coningsa, który prawdopodobnie miał popełnić samobójstwo. Ciało byłego komandosa znaleziono w Parku Narodowym Hoge Kempen. Kilka tygodni temu groził, że zamorduje belgijskiego wirusologa Marca von Ransta, który jest doradcą rządu ds. mniemanej pandemii. Od tego czasu trwała obława na „covidowego rambo”. W poszukiwania zaangażowana była nawet armia.

Wieści skomentował na Twitterze sam von Ransta, który przez ostatnie tygodnie był chroniony przez państwo i przebywał w ukryciu. „Moje myśli kieruję do krewnych i dzieci Jürgena Coningsa. Dla nich to bardzo smutna wiadomość, bo tracą ojca, krewnego lub przyjaciela” – napisał wirusolog.

Jürgen Conings miał odpowiadać za magazyn broni w koszarach w Leopoldsburgu – pomimo sankcji dyscyplinarnych, jakie dotknęły go ze względu na „skrajnie prawicowe poglądy”. Z tego magazynu komandos, ochrzczony później mianem „covidowego Rambo”, miał wykraść wiele sztuk broni i amunicji.

Conings był doświadczonym snajperem, ponieważ służył w byłej Jugosławii, Bośni, Kosowie, Libanie i Iraku, a do 2019 roku był także w Afganistanie. Mężczyzna potrafił się więc ukrywać i wykorzystywać teren naturalny. Las, w którym ostatnio przebywał jest gęsty, co utrudniało poszukiwania.

W połowie maja mężczyzna zniknął, a jego żona zawiadomiła policję. Conings porzucił auto przed Parkiem Narodowym Hoge Kempen i ślad po nim zaginął. W poszukiwania zaangażowano setki policjantów i żołnierzy.

„Covidowy Rambo” groził głównemu wirusologowi kraju, a już wcześniej był pod lupą służb. Trafił bowiem na listę najbardziej niebezpiecznych i poszukiwanych osób w Belgii.

Wierzycie w samnobójstwo?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!