Wiadomości

Bortniczuk: Wiosną dostałem od Gowina propozycję na liście z PSL

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kamil Bortniczuk powiedział w wywiadzie dla wp.pl, że wiosną Jarosław Gowin proponował mu start z list PSL. – W kwietniu i maju prowadziliśmy rozmowy z Jarosławem Gowinem, żeby dołączył do demokratycznej opozycji – komentuje teraz w rozmowie z portalem tvp.info Miłosz Motyka, rzecznik ludowców.

Kamil Bortniczuk został niedawno wykluczony z Porozumienia. Trwa spór o to, czy decyzja ta zapadła zgodnie z regulaminem partii.

Poseł został zapytany, czy wyobraża sobie wspólny start w wyborach Jarosława Gowina z opozycją. – Wyobrażam sobie. Ja nawet dostałem taką propozycję wiosną od Jarosława Gowina – konkretny okręg, konkretne miejsce na liście wspólnej z PSL, jeśli doszłoby do wcześniejszych wyborów parlamentarnych – zdradził Bortniczuk.

Polityk stwierdził, że nie ma wątpliwości, iż „na wiosnę Gowin był w pewnym momencie absolutnie przekonany, żeby zostać marszałkiem Sejmu, później może i premierem technicznym, i żeby tworzyć rząd techniczny z opozycją”.

O komentarz w sprawie zwróciliśmy się do ludowców. – W kwietniu i maju prowadziliśmy rozmowy z Jarosławem Gowinem, żeby dołączył do demokratycznej opozycji – powiedział rzecznik PSL Miłosz Motyka.

– Jeśli chodzi o listy wyborcze, to rozmów na twardo nie było, ale wówczas wydawało się to jak najbardziej logicznym rozwiązaniem – dodał rozmówca TVP Info z PSL.

Czy faktycznie „rózmów na twardo nie było”? – Ja dostałem bardzo konkretną propozycję – mówi portalowi tvp.info Kamil Bortniczuk. – Nie wiem, na ile było to konsultowane z Polskim Stronnictwem Ludowym – dodaje polityk Zjednoczonej Prawicy.

Z kolei rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka powiedziała, że informacje o „konkretnych propozycjach na listach wyborczych to absolutna nieprawda”.

– Ja też jestem jednym z bliskich współpracowników Jarosława Gowina i w tej sytuacji musiałabym startować z Gdańska, czyli okręgu, w którym PSL nigdy nie wziął mandatu. To co mówią, to nieprawda. Niektórzy panowie wydaleni z partii Porozumienie wymyślają kolejne kłamstwa. Mnie zastanawia, dlaczego grają na destabilizację większości – mówi Sroka.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!