Europa Świat Wiadomości

Boris Johnson obiecuje przyznanie mieszkańcom Hongkongu brytyjskiego obywatelstwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal londynek.net Boris Johnson zapowiedział dziś otworzenie drogi do szybkiego uzyskania brytyjskiego obywatelstwa dla 3 mln mieszkańców Hongkongu. Premier Zjednoczonego Królestwa wcześniej wielokrotnie podkreślał, że Wielka Brytania nie pozostawi na lodzie mieszkańców byłej kolonii.

Dzisiejsze oświadczenie Borisa Johnsona ma związek z nowym prawem, które w Hongkongu wprowadziły władze Chin. Mieszkańcy byłej brytyjskiej kolonii mogą teraz trafić do więzienia m.in. za wywieszanie brytyjskiej flagi czy publiczne wspominanie o niepodległości.

Rząd Zjednoczonego Królestwa jednogłośnie potępił dziś wydarzenia w Hongkongu i nazwał je “poważnym naruszaniem porozumienia z Chinami”.

“Od początku wyrażaliśmy się wystarczająco jasno, że jeśli Chiny będą podążać tą ścieżką, stworzymy nową drogę dla mieszkańców Hongkongu, którzy będą mogli przybyć do Wielkiej Brytanii i tu żyć i pracować, a także aplikować o obywatelstwo. I dokładnie to teraz zrobimy” – wskazał Boris Johnson.

Informacje te potwierdził szef MSZ Dominic Raab, który przekazał, że z programu może skorzystać nawet 3 mln osób. “Nie będzie jednak żadnych limitów w tym programie” – zapewnił, wskazując, że każdy obywatel Hongkongu ma prawo do brytyjskiego obywatelstwa.

A co an to rodowici Anglicy?

Źródło: londynek.net

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!